Galeria Techniki i Motoryzacji w Stroszku

Otwarta przed dwoma laty Galeria Techniki i Motoryzacji w Stroszku wzbogaciła się o kolejne eksponaty. Obok zabytkowych fiatów, jaguarów, rolls-royce' ów i licznych jednośladów, na zwiedzających czeka ciekawa wystawa „Pojazdy militarne okresu „zimnej wojny”, konfrontacja sił Układu Warszawskiego i Paktu NATO”, którą będzie można podziwiać już w lutym.

Podczas wczorajszego spotkania prezydenta Piotra Koja z dziennikarzami zaprezentowano nową ekspozycję militariów oraz wystawę obrazów Jarosława Wróbla „Historia wojskowości w malarstwie”, a gospodarze galerii przedstawili historię imprez motoryzacyjnych w naszym mieście, począwszy od I Zlotu Pojazdów Militarnych 2005 do tegorocznych Śląskich Manewrów.

Wystawa zajmuje powierzchnię 1000 m2 i składa się na nią 20 wojskowych pojazdów transportowych: 1 działo przeciwpancerne 45 mm rok produkcji: 1943 r., 1 armata ZIS 2 rok produkcji: 1942 r.,1 moździerz WZ 39 82 mm rok produkcji: 1941 r., 7 mundurów wojskowych oraz 160 elementów wyposażenia wojskowego. Warto przypomnieć, że w czerwcu tego roku otwarto dla zwiedzających drugą cześć galerii.

I tak pierwsza hala przeznaczona jest na wystawy czasowe, gdzie możliwa jest szybka zmiana ekspozycji. Z kolei druga hala przeznaczona jest na ekspozycje o stałym charakterze. Wystawę można zwiedzać w każdy czwartek od 14.00 do 18.00 po wcześniejszym umówieniu pod nr. tel.: 32 281 33 66.

Galeria znajduje się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Strzelców Bytomskich 98.

Przepisane z Oficjalnego Serwisu Bytomia